Уряд актуалізує критерії бронювання працівників та статусу критичності
Кабінет Міністрів завершив аудит підприємств і організацій, які мають статус критично важливих і право на бронювання працівників.
До 15 листопада була проведена перевірка, яка виявила необхідність змін у підходах до оцінки критичності і процедурах бронювання. Ці заходи спрямовані на усунення порушень і зловживань, а також на підвищення ефективності роботи системи.
Однією з головних нововведень стане обов’язкове узгодження регіональних і галузевих критеріїв критичності підприємств з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Це забезпечить більш жорсткий контроль над тим, які компанії дійсно відіграють ключову роль для економіки і обороноздатності країни.
Для приватного сектора введені нові вимоги. Однією з обов’язкових умов бронювання працівників стане відповідність зарплатним критеріям: середня нарахована зарплата на підприємстві і у бронюваного працівника повинна складати не менше 2,5 мінімальних зарплат. Додатково підприємства повинні не мати заборгованості перед бюджетом. Такі заходи спрямовані на боротьбу з ситуаціями, коли компанії використовували механізми бронювання для необгрунтованого звільнення працівників від мобілізації.
З 1 грудня система бронювання повністю перейде в цифровий формат через платформу “Дія”. Для перевірки виконання критеріїв буде впроваджено щомісячний моніторинг підприємств.
Новий порядок почне діяти з 1 грудня, але для підприємств, які вже оформили відстрочки для своїх працівників, передбачений перехідний період. До 28 лютого 2025 року компанії повинні оновити бронювання своїх працівників, дотримуючись нових критеріїв. Ця умова поширюється на всі бронювання, незалежно від їх дати оформлення.