Польща: Мінінфраструктури обговорив з директором DG MOVE Угоду ЄС-Україна
Пропозиції Єврокомісії щодо внесення змін до Угоди між Євросоюзом та Україною про автомобільні перевезення вантажів обговорили міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак та Генеральний директорат з мобільності та транспорту Європейської Комісії (DG MOVE) Магда Копчинська.
У ході переговорів Даріуш Клімчак наголосив на вдалій співпраці з польськими перевізниками, українською стороною та Єврокомісією, що дозволило тимчасово призупинити протести польських перевізників та уникнути їх поновлення з 1 березня. Міністр також запропонував низку змін до Угоди Україна-ЄС, спрямованих на покращення захисту інтересів європейських перевізників та відновлення балансу на ринку вантажних перевезень. За його словами, це також у довгостроковій перспективі сприятиме підтримці України.
Директор Магда Копчинська наголосила, що Єврокомісія врахувала польські пропозиції щодо внесення змін до Угоди.
«Питання перегляду угоди між Євросоюзом та Україною про автомобільні перевезення вантажів за збереження постійної підтримки України є викликом для польського, а отже, і європейського ринку автомобільних перевезень. Ми говоримо з усіма партнерами з цього питання, розуміючи, що функціонування угоди по-різному впливає на португальських та польських перевізників. Я представляю останніх і прагну до того, щоб їхні інтереси були враховані» – Даріуш Клімчак.
Під час бесіди також були порушені інші теми, включаючи автомобільну, залізничну та морську інфраструктуру, у тому числі питання будівництва та фінансування стратегічної інфраструктури трансєвропейської транспортної мережі TEN-T у регіоні Центральної та Східної Європи. Це питання було обговорено як з урахуванням поточної, так і майбутньої фінансової перспективи ЄС.